Deski ogrodzeniowe kompozytowe

Deski ogrodzeniowe kompozytowe

Deski ogrodzeniowe

Planując ogrodzenie posesji należy zapoznać się z dostępnymi materiałami, które dostosujemy do naszych indywidualnych wymagań i projektu budowlanego. Do dyspozycji mamy między innymi ogrodzenia panelowe, kute czy drewniane. Coraz większą popularnością cieszą się ogrodzenia kompozytowe. Deski ogrodzeniowe kompozytowe jako materiał wykorzystujemy również do budowy małej architektury, tarasów czy elementów ozdobnych np. donic. Ogrodzenia kompozytowe zdobyły rzeszę zwolenników jako bezobsługowa alternatywa dla ogrodzeń drewnianych. Na pierwszy rzut oka są one wizualnie bardzo podobne, lecz posiadają odmienne właściwości użytkowe.

Zalety ogrodzeń kompozytowych

Deski ogrodzeniowe produkowane są z mączki drzewnej, polichlorku winylu (wysokogatunkowego PCV) oraz dodatków uszlachetniających. Połączenie trzech produktów powoduje, iż gotowy materiał jest łudząco podobny w dotyku do płotu drewnianego. Największą zaletą kompozytu jest niebywała odporność na wilgoć i brak konieczności impregnacji. Deski ogrodzeniowe nie podlegają degradacji tak szybko jak materiały naturalne. Dodatkowo nie wykręcają się i wypaczają podczas montażu i użytkowania. Jest to produkt ekologiczny powstający z surowców z recyklingu. Nie zawierają drzazg, a piękny kolor nie blaknie przez lata.

Zastosowanie ogrodzeń

Sposób montażu oraz ułożenie desek to najczęściej indywidualna decyzja kupującego wraz z uwzględnieniem sugestii montażysty. Montując ogrodzenie bierzemy pod uwagę między innymi wysokości planowanego płotu, wiejące wiatry czy zamierzony efekt wizualny gotowej konstrukcji.

Płoty wykonane z kompozytu możemy podzielić na:

- deski montowane na pióro – wpust, które tworzą ogrodzenie pełne bez wolnych przestrzeni pomiędzy deskami,

- deski bez pióra i wpustu – tworzą ogrodzenie ażurowe z dowolnym rozstawem desek.

Deski oferowane przez naszą firmę posiadają konstrukcję ażurową lub pełną. Z powodzeniem stosowane są do klasycznych aranżacji – montowane w pionie, zaokrąglane, docinane w szpic czy w poziomie jako płoty farmerskie i bramy na siłownikach.

Kolorystyka desek ogrodzeniowych kompozytowych to ponad 10 kolorów, między innymi: grafit, szary, biały, czerwony, jasny brąz i ciemny brąz. Posiadamy deski o strukturze drewna, szczotkowane oraz szlifowane. Nasze deski możemy zaokrąglić lub dociąć w szpic.

Deski ogrodzeniowe PVC mają bardzo szerokie zastosowanie. Posiadają dedykowane systemy montażowe w których skład wchodzą: słupki, obejmy, daszki, profile dystansowe, profile mocujące i śruby montażowe. Kupując cały zestaw kompozytowy mamy pewność, iż produkty będą kompatybilne, a montaż bezproblemowy.

Kupując towar w naszym sklepie masz pewność, iż otrzymasz produkty najwyższej jakości poparte atestami, kartami technicznymi i wieloletnią gwarancją.

!!! Zapraszamy do współpracy firmy montażowe. Czekają atrakcyjne rabaty !!!